Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Ciemne kolory we wnętrzach

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Panujący we wnętrzu mrok może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Wystarczy zastosować kilka ciekawych oraz sprawdzonych rozwiązań, aby ciemne wnętrze zyskało nowoczesny oraz atrakcyjny charakter.

Oświetlenie pomieszczenia

Niezbędne jest rozmieszczenie oświetlenia, które w przypadku ciemnych barw odgrywa znaczącą rolę. Jasne kolory optycznie powiększają, a ciemne pomniejszają przestrzeń.

Przy pomocy ciemnych barw możemy skutecznie ukryć wady i eksponując zalety pomieszczenia lub zmieniając jego proporcje. W przypadku małego wnętrza możemy pomalować ciemną farbą ściany oraz sufit –  pomieszczenie wyda się większe niż w rzeczywistości. Ciemne barwy to ciekawy sposób na zmniejszenie zbyt dużego salonu.

Ciemne kolory znacząco pochłaniają światło, dlatego warto odpowiednio doświetlić pomieszczenia. Aranżacja wnętrz o ciemnych barwach powinna przewidywać wiele źródeł światła, dzięki którym uzyskamy dobry efekt. Ciemniejsze barwy sprzyjają relaksowiwprowadzają przyjemną atmosferę. To zdecydowanie zaleta, którą warto wziąć pod uwagę, projektując salon czy sypialnie.

Wybór odpowiednich mebli

Do ciemnych pomieszczeń możemy zaproponować jasne jak i ciemne kanapy czy meblościanki. Wyposażenie należy ograniczyć do minimum, by uniknąć chaosu, oraz przytłoczenia. W celu uzyskania efektu optycznego poszerzenia pomieszczenia dobrym rozwiązaniem będą lustra, odbijających światło z okien.

Ciemniejsze meble twarde stanowią idealnie rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za białymi meblami – są bardziej wymagające pod względem czyszczenia.

Meble tapicerowane – kanapy oraz narożniki i fotele w ciemnych tkaninach typu welur prezentują się nowocześnie i ekskluzywnie. Mocne barwy wyeksponują błyszczące dodatki, a ciężkie i grube tkaniny, charakterystyczne dla tego stylu będą prezentowały się bardzo szlachetnie.

Aranżacja wnętrza – ciemne kolory

Aktualne trendy wnętrzarskie pokazują, że ciemne oraz mroczne aranżacje potrafią prezentować się efektownie i stylowo. Takie umeblowanie jest dla odważnych osób, które nie boją się wyzwań i chcą stworzyć nowoczesne oraz ciekawe wnętrze.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów