Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Jak urządzić wąski i długi pokój? Porady aranżacyjne

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Zdarza się, iż salon jest wąski i długi. Właścicielom mieszkania już na etapie wczesnego urządzania stawia spore wyzwanie, Warto wiedzieć, jak urządzić taki pokój, by uniknąć efektu “tramwaju”. Oto kilka podpowiedzi, które pomogą pomóc

Wąski salon – jak dobrać meble

Należy zachować proporcje – meble nie powinny być za duże w stosunku do jego rozmiarów. Wąski salon będzie wyglądał lepiej z meblami o prostych liniach, nie za wysokie. Dzięki temu pomieszczenia będą wydawać się bardziej przestronne.

Dobierz meble z myślą o ich funkcjonalności – Jeśli wąski salon pełni również funkcję jadalni, warto zakupić stół z wysuwanym, rozkładanym blatem, który pozwoli na wykorzystanie przestrzeni.

Wybór odpowiedniej kanapy jest ważny – Sofa powinna być nie tylko komfortowa, ale także dostosowana do rozmiarów salonu. Jeśli salon jest wąski, warto wybrać mały narożnik, który oszczędzi miejsce, ale również doda przestrzeni dookoła.

Oświetlenie wąskiego salonu

Światło – Oświetlenie jest istotne w każdym pomieszczeniu, szczególnie ważne w wąskim salonie. Lampy które oświetlają pionowo – podłogowa lub wisząca, pomogą wizualnie poszerzyć przestrzeń. Minimalizm w dodatkach – Wąski salon może stać się przytłaczający, jeśli uzupełnimy go zbyt dużą ilością dekoracji. Lepszym rozwiązaniem będą duże elementy, które przyciągną uwagę, niż te mniejsze.

Zaprojektuj przestrzeń na wzór korytarza – meble ustawiamy wzdłuż ścian. W ten sposób uzyskamy zdecydowanie więcej przestrzeni na środku, co pozwala na swobodniejsze poruszanie. 

Pamiętaj, że najważniejsze jest wykorzystanie przestrzeni w sposób funkcjonalny tak aby salon był przyjemnym i praktycznym miejscem do spędzania czasu.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów