Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Mieszkanie w stylu minimalistycznym

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Styl minimalistyczny zyskuje na popularności. Aranżacja takiego wnętrza oparta jest na prostocie kształtów, unikaniu nadmiaru zbędnych elementów.

Minimalistyczne mieszkania mogą być przytulne

Minimalistyczne wnętrza niekoniecznie muszą być chłodne i monochromatyczne. Jeśli lubisz minimalizm we wnętrzach, ale podobają Ci się również wnętrza ciepłe i domowe? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – minimalizm domowy oszczędny w formie ale niezwykle przytulny. Choć styl minimalistyczny we wnętrzach często kojarzy nam się z chłodem i pustką, trendy wskazują na coś zupełnie innego. Nowa odsłona minimalizmu jest zdecydowanie ocieplona i wzbogacona o przytulne barwy i tekstylia. Nowe minimalistyczne wnętrza to niekoniecznie aranżacje całe w bieli, Domowy  minimalizm to dążenie do prostoty i redukcja liczby przedmiotów, które nas otaczają.

Styl minimalistyczny i proste kolory

Prostota w minimalistycznych wnętrzach przekłada się także na kolorystykę. Polecane farby do ścian to biały, jasny szary lub beżowy. By przełamać monotonię, można pokryć jedną ze ścian tapetą, użycie cegły lub drewnianych desek jest również świetnym pomysłem. Podczas wyboru mebli i dodatków, należy utrzymać się w odcieniach bieli, czerni, beżu, szarości lub brązu. Aby ożywić jednolity wystrój, można wybrać jeden żywy kolor. Barwny fotel, kilka dodatków świetnie wpasują się w minimalistyczną aranżację.

Salon w minimalistycznym stylu

Kierując się minimalizmem warto skupić się na meblach. Drewniane umeblowanie doda zdecydowanie ciepła. Kupując kanapę, narożnik czy meblościankę, skup się na wyborze tych o kanciastych, prostych kształtach w naturalnych kolorach.

Podsumowanie

Omawiany styl charakteryzuje się prostotą, pomieszczenia udekorowane w ten sposób sprawiają wrażenie uporządkowanych. Duża ilość schowków i szaf z łatwością utrzyma ład w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane kolory i dodatki przełamią wrażenie surowości czy sterylności tym samym dodając pomieszczeniom ciepła.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów