Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli tapicerowanych?

Porady 23.11.2023

Spis treści artykułu

Meble tapicerowane to bardzo ważny element wystroju mieszkań. Nic dziwnego, że przy ich wyborze kierujemy się nie tylko wyglądem i jakością, ale i funkcjonalnością produktu. Wszystkie te cechy łączą w sobie meble produkowane w Polsce.

Na polskim rynku istnieje wiele systemów, które zwiększają komfort użytkowania i trwałość mebli tapicerowanych. Są to między innymi:

– PIANKI WYSOKOELASTYCZNE, które wykorzystuje się do produkcji siedzisk, zagłówków, oparć czy podłokietników. Dobrze przepuszczają powietrze i są odporne na rozciąganie.

SPRĘŻYNY BONELLOWE charakteryzujące się odpornością na ciężar i wytrzymałością. Szeregowe połączenie sprężyn powoduje, że meble są bardziej odporne na odkształcenia. Dodajmy również, że ich praca związana jest z ciężarem nacisku. Chodzi o to, że im większa waga, tym sprężyny bonellowe mocniej oddziałują. Dzięki temu żadna sprężyna nie jest zbytnio obciążona, a my nie zapadamy się w powierzchnię materaca.

SPRĘŻYNY FALISTE jeden z najpopularniejszych systemów sprężynowych, wykorzystywanych w produkcji mebli tapicerowanych. Sprężyny wykonane są z drutu stalowego o średnicy 2,8-4 mm i łączone szeregowo w kształt tworzący siedzisko. Takie wkłady zapewniają meblom odpowiednią sztywność, trwałość oraz wygodę użytkowania.

Jak Wybierać Meble: Solidne Drewno i Innowacyjne Rozwiązania dla Komfortu i Wygody

Do produkcji mebli wykorzystuje się głównie solidne lite drewno. Stosuje się przede wszystkim rozwiązania, takie jak: pasy gumowe, pianki, sprężyny klasyczne i faliste oraz sprężyny typu bonell. Materiały te zapewniają wysoki komfort użytkowania mebli. Na wygodę wpływają również dostępne w niektórych modelach wyprofilowane podłokietniki, które amortyzują ześlizgiwanie się rąk oraz regulowane zagłówki. Ważne są również wysokiej jakości tkaniny.

Na rynku dostępne są technologie, które zabezpieczają tkaniny obiciowe przed brudem i plamami. Najbardziej popularne są:

-TKANINY HYDROFOBOWE pokryte powłoką, która nie pozwala dostać się wodzie do włókien tkaniny. Płyn, który znajdzie się na powierzchni materiału, przybiera postać kropel. W rezultacie technologia pozwala na łatwe usunięcie cieczy bez pozostawienia śladu.

-TKANINY ŁATWOCZYSZCZĄCE    posiadające systemy, które zabezpieczają włókna tkaniny przed trwałym wnikaniem w nie zabrudzeń. Materiał pozwala na bezproblemowe usunięcie plam zazwyczaj za pomocą wody.

Meble tapicerowane w Polsce to, jak widać, najwyższa jakość i funkcjonalność. Nic dziwnego, że nasz kraj stoi w czołówce producentów mebli i podbija zagraniczne rynki.