Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Narożnik prawy czy lewy? Jak poprawnie wybrać stronę narożnika

Porady 02.11.2023

Spis treści artykułu

Narożnik prawy czy lewy? Jak poprawnie wybrać stronę narożnika | Moderno Meble

Narożnik prawy czy lewy – jak odróżnić?

Decydując się na zakup nowego narożnika, często spotykamy się z pytaniem – lewy czy prawy? W tym poradniku przedstawiamy proste metody rozróżniania narożników oraz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model, idealnie wpisujący się w charakter Twojego pomieszczenia. Zdobądź wygodny i stylowy narożnik, który będzie ozdobą Twojego salonu lub pokoju.

Narożnik Stripes, strona lewa w tkaninie Poso 52

Spis treści:

Narożnik prawy czy lewy – jak odróżnić? 

Metody na odróżnienie narożnika prawostronnego od narożnika lewostronnego.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wybierania narożnika prawego lub lewego?

Metody na odróżnienie narożnika prawostronnego od narożnika lewostronnego

Do podjęcia decyzji odnośnie orientacji narożnika, potrzebna jest wiedza, jak prawidłowo odróżnić oba warianty. Odpowiedź na pytanie, który narożnik jest prawy, a który narożnik lewy, nie jest trudna. Należy jednak zapoznać się szczegółowo z tematem, gdyż nieodpowiedni wybór może zepsuć całą aranżację salonu a w efekcie końcowym spowodować spore i niepotrzebne koszty. W naszym asortymencie posiadamy również narożniki uniwersalne, które montujemy na dowolną stronę. Posiadamy również narożniki w kształcie litery „U”, które są obustronne.

Narożnik z funkcją spania FORSET U sprężyny bonell w tkaninie Manila 16

Metoda lewej i prawej ręki

Najprostsza metoda służąca do określenia prawidłowej strony, stojąc na wprost mebla należy dokonać oceny po której stronie znajduje się krótsza część narożnika. 

Jeżeli krótszy bok znajduje się po prawej stronie – jest to narożnik prawostronny. Jeżeli krótszy bok znajduje się po lewej stronie – jest to narożnik lewostronny.

Metoda na literę L i P

Jest to prosty i równie skuteczny sposób na określenie strony narożnika, porównując go do litery L i P. Strona lewa przypomina literę “L”, a prawa jego lustrzane odbicie, czyli kształt litery “P

Narożnik w kształcie litery L to wariant lewostronny.

Rozkładany narożnik Astorp lewy kremowy sztruks w tkaninie Poso 100

Narożnik przypominający literę P to wariant prawostronny

Rozkładany narożnik Astorp prawy kremowy sztruks w tkaninie Poso 100

Metoda na rysunek pomocniczy

Istnieje jeszcze inny sposób na prawidłowe określenie strony narożnika.

Wydrukowanie konkretnego schematu narożnika opisującego wizualnie zarówno lewy, jak i prawy narożnik. Podczas zakupów można posłużyć się pomocniczym rysunkiem. W dobraniu odpowiedniego modelu narożnika z pewnością pomoże nam również obsługa sklepu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wybierania narożnika prawego lub lewego?

Wybór narożnika to jedna z najważniejszych decyzji aranżacyjnych. Aby była ona trafna należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Ważny jest rozmiar mebla, który powinien być odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia jak i ilości domowników. Pod uwagę warto wziąć długość poszczególnych ścian oraz rozmieszczenie pozostałych elementów wyposażenia wnętrza tak aby dostęp do istotnych stref pokoju nie był utrudniony.

Warto upewnić się czy wybrane miejsce  nie będzie blokowało dostępu do gniazdek, grzejników czy też przysłaniało parapety. Należy również zadać sobie pytanie w jakim stylu chcemy wykończyć swój salon? Loft, Boho czy może Glamour?

Ekskluzywny prawy narożnik do codziennego spania Lambi w kolorze szarym z poduszkami oparciowymi w tkaninie Castel 82

Kolejną kwestią jest wybór modelu narożnika z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel. Należy upewnić się, że możemy go wygodnie rozkładać i składać w zależności od naszych potrzeb.Ostateczną i równie ważną decyzją jest materiał, z którego wykonamy obicie dla wybranego narożnika.

Dla zwierząt polecamy tkaninę Monolith, Solar oraz Matt Velvet z oznaczeniem „Pet Friendly”, która wyróżnia się odpornością na drapanie, jest łatwa w utrzymaniu czystości oraz nie wchłania płynów. 

Salon to zdecydowanie główne centrum spotkań domowników jak i gości. Pomieszczenie, któremu poświęcamy najwięcej czasu podczas aranżacji. Jeśli mamy mamy ograniczoną przestrzeń czy też urządzamy pokój według konkretnej koncepcji warto zadbać o wszelkie szczegóły dotyczące narożnika w tym prawidłowo wybranej strony.