Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Organizacja biurka w pigułce

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Dobra organizacja biurka ma duży wpływ na wyniki pracy i nauki!

Jeśli na Twoim biurku puste kubki zabierają miejsce a Ty w najważniejszym momencie rozmowy z klientem nie możesz znaleźć długopisu, to najwyższy czas zadbać o odpowiednią organizację miejsca pracy.

Porządek na biurku jest także bardzo ważny dla dziecka, które powinno mieć warunki do tego, aby skupić się na nauce jak i zabawie.

Odpowiednia organizacja to podstawa! podpowiadamy

Ustawienie biurka

Należy zwrócić uwagę na pozycję biurka względem okna, zgodnie z zasadami feng shui – tak aby w monitorze komputera nie odbijało się światło. Biurko powinno stać bokiem do okna – jeśli mamy możliwość takiego ustawienia .

Ważne jest również ustawienie regału i drukarki – powinny się znajdować możliwie najbliżej biurka.

Aby zapanował ład oraz porządek, należy zakupić odpowiednie akcesoria Idealnie sprawdzą się np. małe organizery z szufladami, pojemniki na długopisy, kredki czy flamastry oraz organizery na wszelkie dokumenty.

Najważniejsze zasady w organizacji pracy przy biurku

Przed rozpoczęciem pracy, przygotuj listę zadań w danym dniu: rozłóż na nim wszystkie zadania i dokumenty. Zdecyduj, co jest priorytetem lub ułatwi drogę do kolejnych zadań, systematycznie realizuj zadania.

Porządek i kolejność zadań

Zadania, które nie są skończone, odłóż na osobną półkę. Wraz z kolejnymi etapami realizacji, przenoś dokumenty aż trafią na kolejną półkę jako wykonane. 

Archiwizacja dokumentów

Ustal zasady: przed dołożeniem kolejnych zadań kończysz, archiwizujesz i pozbywasz się z biurka poprzednich. W perspektywie całego tygodnia zapanujesz nad  biurowym chaosem.

Nagradzaj sukcesy

Za każdy zakończony projekt czy zadanie można z powodzeniem nagrodzić siebie dobrą książką czy kolacją w ulubionej restauracji – jest to wspaniała motywacja do efektywniejszego działania. 

Najlepiej segregować dokumenty prywatne od biznesowych, z pomocą przychodzą kolorowe teczki, organizery, osobne półki oraz segregatory.

Jak zorganizować małe biurko? 

Jeśli biurko jest niewielkie, warto zaopatrzyć się w klasyczne tablice korkowe, do których można przyczepiać ważne notatki czy motywacyjne hasła.

Wykorzystaj ściany, półki na dokumenty –  umieszczone w kartony, odpowiednio posegregowane i podpisane.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są organizery, które można spersonalizować według własnych potrzeb, zarówno na akcesoria piśmiennicze, małe karteczki do notatek, kalendarz oraz ważne rodzinne zdjęcia.

Odpowiednia organizacja biurka w domu oraz w pracy sprawi, że każdego dnia moment rozpoczęcia pracy będzie przyjemniejszy i efektywniejszy. Dobra organizacja sprawi, że każde zadanie, stanie się przyjemniejsze do wykonania.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów