Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Przestrzeń w stylu LOFT

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Jedną z coraz popularniejszych propozycji wystroju wnętrz jest styl loftowy.

Bogata historia, ciekawe akcenty oraz zamiłowanie do minimalizmu.

Zasady stylu loftowego

Przede wszystkim przestrzeń i minimalizm, prostotę, surowy charakter aranżacji lub dodatków. Styl industrialny chętnie nawiązuje także do samej historii – między innymi starych meblach.Obecnie aranżacje w stylu loftowym zyskują zdecydowanie więcej ciepła, dzięki dodatkom, kolorom jednak podstawowe zasady urządzania wnętrz pozostały bez zmian.

Jak urządzić wnętrze w stylu loft?

Duże okna to gwarancja jasnego wnętrza, nie oznacza to jednak, że styl loftowy jest zarezerwowany tylko dla domów czy mieszkań o dużym metrażu, zadbają o to również lampy, czyli jeden z najważniejszych elementów, jakie charakteryzują aranżacje loft. W końcu styl industrialny to głównie otwarte przestrzenie, w którym kuchnia często przechodzi w jadalnię, a ten w salon. Uwagę zwraca przede wszystkim design lamp. Modne są te, które imitują reflektory, połączenie żarówki i kabla, jak i te, które wyróżniają się stalową konstrukcją.

Jaki kolor pasuje do stylu loft?

Najczęstszymi kolorami spotykanymi w przestrzeni loftu jest szary, czerń i biel. Jeśli chcemy ocieplić wnętrze, warto wprowadzić odrobinę mocniejszych barw takich jak butelkowa zieleń, brąz lub bordo.

Styl industrialny

Aby stworzyć styl industrialny w małym mieszkaniu należy zminimalizować liczbę dekoracji i dodatków. Surowość sprzyja utrzymaniu ładu, a w małych pokojach zapewnia poczucie przestronności. Wybierz meble takie jak kanapa industrialna czy stoły nowoczesne na metalowej konstrukcji.

Podsumowanie

Nieskrępowana zbędnymi dodatkami przestrzeń, surowo wyeksponowane elementy konstrukcyjne – całość połączona z odcieniami bieli i szarości. Tak w skrócie można oddać istotę stylu LOFT.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów