Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Styl angielski w Twoim domu

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Styl angielski to połączenie dwóch wpływów: epoki wiktoriańskiej oraz tzw. wiejskiego domu. 

Od czasów wiktoriańskich angielskie wnętrza wyróżniają się ponadczasową klasyką łącząc tradycje. Swoją popularność zawdzięczają harmonii, która panuje w mieszkaniu oraz naturalnej, nie przesadnej elegancji. Styl ten ma sporo odmian. Może być pełen kwiatów czy porcelanowych akcentów. Ma w sobie wiele romantycznych wykończeń i eleganckich sztukaterii. Nie brakuje też surowości. Jest więc w czym wybierać. Po styl angielski sięgają osoby, które cenią sobie dyskretną elegancjęponadczasową klasykę oraz wysoką jakość.

Najważniejsze cechy określające styl angielski

  • drewno naturalne
  • wszelkie odcienie brązu, beżu i szarości
  • meble z materiałów/tkanin szlachetnych (szezlongi i stoliczki kawowe, kredens)
  • dom w tym stylu zazwyczaj posiada kominek
  • łagodne i symetryczne linie
  • kwiatowe, geometryczne wzory na tekstyliach
  • jasny, przestronny salon
  • szczególnie klimatycznym pomieszczeniem może być gabinet/biblioteka

Salon – centrum wypoczynku

Angielski salon to synonim komfortu i harmonii.

Podstawą wystroju jest zdecydowanie sofa typu Chesterfield. Charakterystyczny akcent jest wykorzystywany w salonach inspirowanych stylem z Wielkiej Brytanii. Tkaniny przede wszystkim welury, aksamity w kolorze głębokiej, butelkowej zieleni czy kolorach szarych, brązu i beżu.

Zestaw wypoczynkowy może być stylizowany i obity welurem z pikowaniami albo nawiązywać do prostych wpływów rustykalnych. Nie powinno również zabraknąć wygodnego fotela z podnóżkiem. Charakterystyczna dla wnętrz jasna kolorystyka, doskonale sprawdzi się również w małym salonie.

Głównym punktem może być fotel uszak czy leżanka w kontrastowym kolorze. Drewniana konsola czy mała biblioteka będzie odpowiednim dodatkiem. Duże lustro optycznie powiększy przestrzeń.

Podsumowanie 

pomieszczenia w angielskim charakterze powinny być utrzymane w tym stylu aby nie powstał chaos. Dom w tym stylu można zaaranżować na różne sposoby. Przede wszystkim powinien być funkcjonalny i odpowiadający potrzebom całej rodziny

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów