Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Zastosowanie drzwi przesuwnych – inspirujemy

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Drzwi przesuwne to interesująca alternatywa dla tradycyjnych wariantów wyposażenia. Jak idealnie wkomponować je w przestrzeń pomieszczenia oraz jak wybrać ich odpowiedni rodzaj?

Tradycyjne drzwi są jednym z najpopularniejszych rozwiązań do mieszkać oraz naszych domów. Nie zawsze jednak się sprawdzają w każdym pomieszczeniu. W małych wnętrzach zabierają przestrzeń aby prawidłowo funkcjonować, tym samym ta mogłaby zostać wykorzystana np. na meble. Dzięki omawianym systemom drzwi przesuwnych właśnie taką opcję dostajemy.

Montaż drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne montowane są na specjalnych prowadnicach, otwierają się wzdłuż ściany dzięki czemu wystarczy przesunąć je w prawo lub w lewo, by uzyskać dostęp do kolejnego pomieszczenia. Prosty mechanizm doskonale sprawdza się w przypadku drzwi, zapewniając komfort korzystania z mieszkania i zwiększając ustawność konkretnego pomieszczenia

Funkcjonalne rozwiązanie do Twojego domu

Drzwi przesuwne stały się niezwykle popularne ze względu na funkcjonalny system przesuwny jak i stylowy wygląd. Projektanci wnętrz coraz częściej doceniają ich styl i chętniej wprowadzają je do nowoczesnych pomieszczeń. Na rynku obecnie mamy spory wybór modeli  pozwalający na wpasowanie drzwi przesuwnych w estetykę dowolnego stylu w naszym wnętrzu

Zastosowanie drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne są rozwiązaniem zarówno do małych wnętrz jak i dużych przestrzeni – decydujemy się również na montaż ze względu na walory estetyczne jak i praktyczne. Nadają się świetnie do domów i mieszkań w których mieszkają nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci, nawet bardzo małe. Konstrukcja modeli przesuwnych jest bezpieczna i funkcjonalna w przypadku użytkowania również przez najmłodszych członków rodziny.

Wolną przestrzeń można również zagospodarować dzięki drzwiom przesuwnym. W tak zaaranżowanej przestrzeni można ustawić na przykład garderobęszafy na ubrania i wiele innych elementów wystroju.

Modele kasetowe (chowane w ścianie)

Drzwi tego rodzaju polecane są osobom, które chcą zaoszczędzić maksymalną ilość miejsca. Model wymaga planowania już na etapie budowania domu lub mieszkania. 

W ścianie znajdzie się szczelina – tak zwana kaseta czyli kieszeń, w której drzwi schowają się po ich otwarciu.

Modele naścienne

Drzwi przesuwne naścienne nie będą wymagały ingerencji w strukturę całego domu lub mieszkania –  ich montaż tego nie wymaga. 

Szynę, która umożliwi drzwiom przesuwanie się, montujemy na ścianie. Taki system pozwala na montaż praktycznie w każdym wnętrzu – tutaj należy zwrócić uwagę na rodzaj ścian (np. nadproża, do których będzie montowana szyna systemu przesuwnego, lub wzmocnienie w ścianach). Montaż jest prosty i nie wymaga specjalnego doświadczenia, jest też tańszy niż kasetowy odpowiednik.

Styl wnętrza a drzwi przesuwne?

Uniwersalność drzwi przesuwnych pozwala je wpasować niemal, że w każdą przestrzeń oraz styl wnętrza. Obecnie są one dostępne w praktycznie każdym sklepie meblowym, dzięki czemu możesz wybierać spośród tysięcy różnorodnych modeli. 

Styl Loft

Przesuwne drzwi naścienne najczęściej stosowane są w stylu industrialnym. Estetyka ta stawia na połączenia materiałów kojarzące się z wnętrzem fabryk, gdzie główne skrzypce grają metal, cegła oraz szkło. Masywne metalowe drzwi naścienne to ciekawy sposób na wprowadzenie do pomieszczenia klimatu Loft

Styl skandynawski

W omawianym stylu górują modele drewniane, wykonywane z dużych, ciężkich bel. Ich zalety docenią miłośnicy wnętrz angielskich oraz skandynawskich. W aranżacji w stylu skandynawskim dominuje kolorystyka naturalnego drewna, jak i deski lub belki pomalowane na biało.

Podsumowanie

Drzwi przesuwne to zdecydowanie hit ostatnich sezonów, ułatwia on przemieszczania się między pokojami oraz jest oryginalnym elementem wystroju wnętrz. Rozwiązanie to ma szansę wyprzeć tradycyjne drzwi ze względu na funkcjonalność i bezpieczeństwo w użytkowaniu. System przesuwny podbija serca miłośników funkcjonalnego oraz estetycznego designu. Wybierając odpowiedni model, należy zadbać aby odpowiednio wpasował się w nasze wnętrze oraz jego charakter.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów