Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Ustawienie łóżka a feng shui

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Ustawienie łóżka do spania względem stron świata nie jest prostym zagadnieniem. 

Podczas urządzania mieszkania można natknąć się na przeróżne poradniki. Nie wystarczy wstawienie łóżka do sypialni w dowolnym miejscu. Pod uwagę należy wziąć cenne zasady feng shui – mają one ogromne znaczenie, jeśli chcemy cieszyć się estetyką wnętrza, jak i jakością naszego snu.

Warto zapoznać się choć z kilkoma zasadami omawianej zasady.

Feng shui w planowaniu przestrzeni

Współcześnie feng shui traktuje się dziś jako inspirację do planowania przestrzeni aniżeli zasady których należy przestrzegać. 

W sypialni statystycznie spędzamy ok 8h warto zatem zadbać o ustawienie mebli, które mają w efekcie przyczynić się do jakości nocnego snu.

Porady

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak urządzić sypialnię, ustawienie łóżka ma niebagatelne znaczenie – jeśli chodzi o kierunek ustawienia łóżka, to idealną jest sytuacja, w której głowa skierowana jest na północ, a nogi na południe.

Łóżko powinno być ustawione w taki sposób, aby było widoczne zaraz po wejściu do sypialni. Najlepiej ustawić je w przekątnym rogu od drzwi. Jeśli nie ma takiej możliwości spróbujmy ustawić tak, aby w jak najmniejszym stopniu znajdowało się na linii łączącej drzwi z oknem. Zagłówek powinien być dostawiony do ściany.

Dostęp do łóżka powinien być zapewniony z trzech stron. Niestety, w małych sypialniach jest to często niemożliwe. W takim przypadku należy zrezygnować z nadmiaru mebli, by osiągnąć pożądany stan.

Przed łóżkiem zadbajmy o jak najwięcej wolnej przestrzeni. Im mniej przedmiotów w sypialni, tym lepiej. Dobrą praktyką jest także umieszczenie w pokoju roślin doniczkowych oczyszczających powietrze.

Toaleta nie powinna sąsiadować przez ścianę z zagłówkiem łóżka. Łóżko nie powinno być lokowane we wnękach. W sypialni nie powinno się także montować luster. Nie należy również ustawiać łóżka w miejscu, pod którym (piętro niżej) jest ulokowana wanna. 

Jak widać, reguły urządzania wnętrz Feng shui są dość rygorystyczne. Głównym celem korzystania z  omawianych zasad jest tworzenie aranżacji, które pozytywnie wpływają na wszelkie aspekty naszego życia.

Feng shui i nauka

Uwzględnienie zasad Feng shui i wiedzy naukowej dotyczącej oddziaływania energii w przyrodzie może przyczynić się do poprawienia jakości naszego samopoczucia oraz zdrowia.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów