Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Butelkowa zieleń we wnętrzach – z czym połączyć i jak wykorzystać modny kolor?

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Butelkowa zieleń w połączeniu z czernią i złotem

To najmodniejsze połączenie kolorystyczne, jakie w ostatnim czasie proponują projektanci wnętrz. Butelkowa zieleń może stanowić podstawę aranżacji, jak i wyrazisty akcent na tle złotego i czarnego koloru.

Aby intensywna barwa zieleni np. w postaci dużej kanapy nie była przytłaczająca, można zestawić ją również z jasnymi barwami. Biel sprawia, że nasze wnętrza będą jasne i przyjemne.

Zieleń w aranżacji wnętrz

Obok granatu butelkowa zieleń to kolor, który króluje obecnie w aranżacjach wnętrz. Ta głęboka barwa wraca do łask. W dawnych czasach wykorzystywana była jako jeden z głównych kolorów w wystroju pałaców czy dworków. Nic zatem dziwnego, że kojarzy się z elegancją.

Narożnik zielony – Avesta prawy w tkaninie Monolith 37
Fotel Uszak z podnóżkiem w tkaninie Erie 10

Butelkowa zieleń mebli w każdym stylu

Omawiany kolor doskonale sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w każdym stylu – od skandynawskich i rustykalnych, przez nowoczesne, vintage, boho czy loft. Można więc uznać, że butelkowa zieleń to barwa uniwersalna.

Kolor zielony znany jest z działania relaksującego, odprężającego czy uspokajającego. Stanowi zatem doskonałą propozycję do salonu, czyli miejsca, które umożliwia odpoczynek po całym dniu oraz pełni funkcję spotkań w gronie rodzinnym czy znajomych.

Podsumowanie

Eksperymentując z kolorami zieleni z pewnością znajdziesz rozwiązanie najbardziej odpowiadające twoim gustom. Pamiętaj, to połączenia, które rewelacyjnie sprawdzą się zarówno w przestronnym salonie, jak i w niewielkim pokoju dziennym czy kawalerce.

Narożnik Varberg U lewy w tkaninie Monolith 37

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów