Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Rodzaje foteli typu uszak – jaki wybrać?

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Fotele uszak stały się synonimem komfortu i dobrego designu

Każdy fotel uszak zachęca do odpoczynku zwłaszcza w jesienne dni, sprawiając, że wnętrze staje się jeszcze bardziej przytulne. Projektanci oraz producenci nie próżnują. W efekcie powstaje coraz więcej tego typu mebli. Różni je konstrukcja oraz materiał z jakiego zostały wykonane, a także kolor. Rozróżniamy wiele rodzajów foteli: klasyczne, nowoczesne, skandynawskie czy glamour. Poniżej przegląd kilku najpopularniejszych modeli.

Klasyczny fotel uszak

Ten tradycyjny model ma wysokie, wyprofilowane oparcie z charakterystycznymi poduszkami po bokach. Jego konstrukcję tworzą również podłokietniki oraz cienkie, wysokie nóżk – to dzięki nim mebel nabiera lekkości. Mebel idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach w stylu klasycznym.

Fotel uszak z podnóżkiem

Fotel uszak z podnóżkiem zapewnia większy komfort niż modele klasyczne. Pozwala na wypoczynek z wyprostowanymi nogami. Dodatkowo pufa staje się przydatnym meblem przy większej ilości gości czy pełni rolę dodatkowego stolika. Na rynku meblarskim znajdziesz gotowe zestawy oraz takie, które możemy dobrać zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Fotel uszak bujany

Fotel uszak bujany to rodzaj fotela, który charakteryzuje się miękkimi poduszkami w kształcie uszu z możliwością bujania.  Posiada bieguny umieszczone u jego podstawy, umożliwiające mu swobodne kołysanie się i obracanie wokół osi. Takie fotele są często wykorzystywane do relaksu i odpoczynku, pozwalają na wygodne oparcie się i kołysanie się w taki sposób, aby uspokoić umysł i zrelaksować ciało.

Fotel uszak –  rozkładany

Rozkładany fotel uszak nawiązuje do modelu z podnóżkiem wyposażony dodatkowo w mechanizm regulacji kąta nachylenia oparcia. Dzięki mechanizmowi można sterować parametrem i dostosować go do własnych potrzeb. Wypoczywać na siedząco, na leżąco czy w pozycji pośredniej.

Fotel uszak Egg – „jajko”

Kształt niezwykle oryginalny, Fotel Egg to kultowy nowoczesny fotel, który pokochali architekci na całym świecie. Jeśli szukasz nieszablonowych rozwiązań, ten mebel jest dla Ciebie.

Fotel uszak – podsumowanie

Modele uszaków różnią się między sobą i dzięki temu pasują do wielu rodzajów wnętrz. Sprawdzą się w pojedynkę czy w komplecie z pufą jak i z dopasowaną sofą. W salonie, stanie się wygodnym miejscem do oglądania telewizji i odpoczynku. W sypialni zaś możemy usiąść w nim z ulubioną książką. Dany model fotela musi się podobać przede wszystkim Tobie i Twojej rodzinie. Powinien być funkcjonalny, dopasowany do potrzeb oraz wnętrza.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów