Brak produktów w koszyku.
Sklep
Zamknij

Pomysł na aranżację ściany telewizyjnej

Porady 03.12.2023

Spis treści artykułu

Aranżacja ściany z telewizorem

Aranżacja ściany z telewizorem w salonie powinna być dostosowana do stylu wnętrza, ale dobrze, jeśli uda się ją nam wyróżnić. Telewizor najczęściej stanowi centralny punkt salonu i to właśnie na niej najdłużej skupia się wzrok domowników.

Nie należy ustawiać telewizora w sypialni ponieważ źle wpływa na nasz sen. Nie wszyscy stosują się do zasady większość tv ma usytuowany w salonie gdzie koncentruje się życie rodzinne, przyjmujemy gości oraz przyjaciół. Najodpowiedniejszą ścianą do powieszenie odbiornika jest ta gdzie znajdują się meble wypoczynkowe kanapa czy narożnik – zazwyczaj jest to centralne miejsce. Ściana powinna być na tyle duża, żeby zmieściła telewizor i można było ją odpowiednio zaaranżować.

Co wziąć pod uwagę przy aranżacji?

W ścianie powinna być przestrzeń aby ukryć kable, tak żeby nie plątały się po podłodze.

Kolor na ścianę nie powinien być zbyt intensywny, tak żeby nie rozpraszał podczas oglądania oraz nie męczył oczu. 

Należy przemyśleć pomysł na dekorację ściany. Do wyboru mamy sporo rozwiązań, należy wziąść pod uwagę wystrój wnętrza i swoje upodobania.

Na początek potrzebujemy rozmiar telewizora. W dużej mierze będzie on zależał od metrażu salonu. Przykładowo w małym pomieszczeniu wielka plazma będzie dość przytłaczająca, efekty dźwiękowe również.

Należy wziąść pod uwagę jaki styl życia prowadzą domownicy jak i kto będzie z niego korzystał. Telewizor powinien być usytuowany tak aby nikomu nie zakłócał spokoju.

Telewizor nie powinien wisieć na ścianie, na którą pada dzienne światło oraz powinien wisieć na takiej wysokości, aby nie odbijała się w nim lampa.

Telewizor nie powinien być umieszczony w ciągu komunikacyjnym, ponieważ przemieszczanie  będzie przeszkadzało oglądającym. Powinien również być oddalony od pokoju dziecięcego, tak żeby odgłosy nie zakłócały snu dziecka.

Aranżacja ściany z telewizorem – ciekawe pomysły 

Ściana za telewizorem nie musi być jednokolorowa i monotonna

Telewizor na ścianie z tapetą

W aranżacji ściany z telewizorem możemy wykorzystać tapetę z subtelnym wzorem jak i motyw roślinny w zależności od naszych upodobań.

Telewizor na ścianie z cegłą

Taka aranżacja zdecydowanie wyróżni telewizyjny kącik i nada wnętrzu przyjemnego klimatu.

Telewizor na ścianie z dekoracyjnym betonem

Dekoracyjny beton w formie płyt lub farby będzie oryginalnym rozwiązaniem Taka aranżacja będzie pasowała do loftowego i industrialnego stylu wnętrza.

Lamele

To must have w tym sezonie. Drewniane listewki kładzione jedna obok drugiej lub w postaci paneli, nadadzą niebanalnego charakteru ścianie z telewizorem. Można je rozmieścić na całej powierzchni lub na jednej części. Całość będzie wyglądała bardzo oryginalnie.

Nie bez powodu nowoczesne telewizory mają coraz cieńsze ramki – kiedy odbiornik jest wyłączony, można pokazać w nim ulubioną grafikę lub imitację palącego się kominka.

Telewizor na stojaku

Ciekawym rozwiązaniem jest również telewizor na stojaku –  tło za nim będzie wizytówką oraz wyznacznikiem stylu całego mieszkania. Odbiornik można w takim przypadku przestawiać w dowolne miejsce.

Marmur jako szlachetny kamień zawsze przyciągnie uwagę, położony na niewielkiej powierzchni sprawi, że wokół robi się luksusowo. Będzie elegancką oprawą dla telewizora.

Panele 3D są bardzo popularne w ostatnich sezonach, potrafią udawać praktycznie każdy materiał, dodają przy tym ścianie ciekawy efekt trójwymiaru.

Telewizor w formie obrazu

Innym sposobem na potraktowanie telewizora jako elementu sztuki jest umieszczenie go w zdobionej, lub klasycznej ramie od obrazu. To ciekawe przełamanie nowoczesności z klasyką.

Do wnętrza można wprowadzić nieco zieleni oraz lasu przy pomocy mchu chrobotka, który nie wymaga specjalnego montażu – wystarczy go przykleić do ściany. Oprócz regularnego odkurzania nie wymaga on szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych czy podlewania.

Wiszące telewizory są już dzisiaj standardem, często stanowią wręcz formę nowoczesnych obrazów. Ciekawa aranżacja ściany jest więc znacząca, może wyeksponować sprzęt, również podzielić pokój na strefy a przede wszystkim podnieść komfort oglądania w gronie najbliższych.

Czytaj na blogu

Czytaj nasze artykuły o inspiracjach i poradach, aby: odkrywać nowe pomysły, doskonalić swoje wnętrza i czerpać inspirację z ekspertów. Rozwijaj swoją wiedzę razem z nami!

Więcej wpisów
Porady
03.12.2023

Jak poprawnie zmierzyć narożnik? -Jaki wybrać wymiar narożnika ?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Znaczenie symboli: H1, H2, H3, H4 jak dobrać twardość materaca?

Czytaj więcej
03.12.2023

Jak dobrać kolor podłogi do mebli?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Co to jest metr bieżący i czym różni się od metra kwadratowego?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Musztardowe LOVE – kolor musztardowy we wnętrzu

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Rodzaje foteli typu uszak – jaki wybrać?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Jak poprawnie czytać karty techniczne materiałów obiciowych? – oznaczenia tkanin

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

O czym warto pamiętać podczas aranżacji salonu z kominkiem?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Jak urządzić wąski i długi pokój? Porady aranżacyjne

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Styl boho – jak urządzić mieszkanie?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Butelkowa zieleń we wnętrzach – z czym połączyć i jak wykorzystać modny kolor?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Granatowa sofa lub narożnik w salonie

Czytaj więcej
Porady
23.11.2023

Przewodnik po systemach rozkładania mebli tapicerowanych

Czytaj więcej
Porady
18.11.2023

Tkaniny przyjazne zwierzętom

Czytaj więcej
Inspiracje
18.11.2023

W jakim stylu urządzić mieszkanie lub dom?

Czytaj więcej
Porady
18.11.2023

Jak czyścić meble tapicerowane?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Połączenie wersalki z narożnikiem – czy warto?

Czytaj więcej
Porady
03.12.2023

Sofa z pufą jak narożnik – Nowoczesność i funkcjonalność w jednym

Czytaj więcej